Materiał z którego budujemy

Gwarantujemy wyjątkowe mieszkanie w naturalnym i zdrowym klimacie, który będzie pozytywnie wpływał na samopoczucie każdego lokatora. Budowane przez nas konstrukcje zapewniają przyjazny mikroklimat przez cały rok, zatrzymując ciepło zimą i dając przyjemny chłód latem. Drewno jest surowcem naturalnym, zdrowym, nie wytwarzającym toksycznych substancji i ciepłym. Realizując zlecenia na domy z bali stosujemy materiał odpowiednio dobrany do danej konstrukcji, dlatego wszystkie nasze budynki mieszkalne charakteryzują się naturalnym, trwałym, solidnym i eleganckim wyglądem.

Świerk – posiada pulchna strukturę i dzięki temu jest nieco cieplejszym drewnem niż sosna.

Wytrzymałość świerku jest zadowalająca jako drewna konstrukcyjnego.

Sosna  – najpopularniejszy materiał na budowę domów. Używa się go praktyczne w każdym rodzaju budownictwa zarówno z bali jak i w budownictwie szkieletowym. Posiada ładną strukturę oraz przepełnia dom niepowtarzalnym zapachem dzięki zawartej w niej żywicy.

Modrzew – zajmuje miejsce szczególne. Jest poza wszelka wątpliwością, że jest to drewno wyróżniające się spośród pozostałych ogromna wytrzymałością, sprężystością i urokiem samego materiału. Modrzew jest materiałem odpornym na wilgotność, praktycznie nie poddaje się wilgoci. Do dzisiaj można znaleźć mosty, do budowy których użyto podpór modrzewiowych. Jest to drewno, które nie poddaje się siniźnie – największej zmorze każdego drzewiarza. Modrzew posiada naturalne właściwości antyseptyczne, żywica modrzewia chroni drewno przed robactwem co pozwala na stosowanie drewna bez dodatkowych procesów impregnacji, zabezpieczania przed szkodnikami.

Praktycznie cały materiał pochodzi z ekologicznie czystych regionów takich jak Karpaty i rejon Żytomierza.